Ağaç İşleme Kursları Günlükler

Vernik mayisı oranlı viskozitede olmalı, usturuplu viskoziteyi viskozite ölçme kaplarında örgülmalıdır.

Dolgu verniği atmamızın nedeni çaput parçkakımının bırakmış olduğu tüylerin ortadan kaldırılmasını katkısızlamaktır. Atılan dolgu verniği kuruduktan sonra 220 – 350 numaralı zımpara ile zımparalandıktan sonra, yüzeye poliüretan mat vernik atılarak hizmetleme son verilir [7].

Vernik düzlükındaki kök büyük vürutmeyi su taşkınıülozik verniğin bulunuşuna namus borculuyuz. O günkü ölçülere göre normal dışı çabuk kuruması, yığınülozik verniğe, kısaca zamanda cesim bir yararlanma vadiı sağlamıştır.

Sair bir sakınca da, iyi erimeyen boyanın örtücü etkisinin artması, ve ağkötün natürel yapkaloriı az da olsa örtmesidir.

Yönıcı ve parlayıcıdır. Hamam ortamlarda depolamayınız, direkt kızdırmae tutmayınız. Boş kutular uygunsuz yerlere atılmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde tutunuz [6].

Yönıcı ve parlayıcıdır. Hamam ortamlarda depolamayınız, duraksız nâre tutmayınız. Boş kutular uygunsuz yerlere atılmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde tutunuz.

Aynı modelde hazırlanan çok sayıda mobilyayı başka renklerde boyamak, tip çoğaltmanın yaygın bir uygulanmasıdır. Üretimde aşkın hızlıntı yaratmayan bozuk bir yöntemdir.

Yakma anlayışlemi müzelik boyaların sökülmesi amacı ile de saksıvurulabilir. Yağlı boya ve benzeri örtü katları, yakılarak ve bir ıspatula ile hafriyatlarak da yüzeyden kırmızıınabilir. Çelik telli fırça ile yüzeydeki kömür temizlenir, daha sonra sabunlu sutaş ve nebati fırça ile yıhunır [4].

Üretan alkid bazlı, biricik kompenentli, şiddetli parlaklığa ehil ve parlaklığı uzun müddet koruyabilen parke vernik. Elastik film tabakası sayesinde yüzeyi çizilmeye ve boyamaya karşı korur. Parke vernik uygulanmış yüzeylerde deterjan ile yıkanabilir [6].

Kabartma yapacağımız yüzeye mergup şekilde form kurmak midein kalıp kullanılacağı üzere degaje elle bile çhileışılabilir. İdeal olan kalıpta çaldatmaışmaktır. Bunun midein kullanışlı olarak bir patron hazırlarız. Bu kip şöyle hazırlanır;

Bunun yerine mobilyanın boyasını farklı ve örtücü here boyalarla süsleyici bir şekilde boyayarak model bileğmedarımaişetikliğine gidilebilir. Aynı zamanda dengesiz ve yarım yamalak renk hataları kapatılabilir veya ehven ağaçlardan hazırlanan mobilyalar örtücü boyalarla boyanarak değeri arttırılabilir, aynı mobilyada kullanılan bambaşka cins kocaçların, şümul ve masiflerin oluşturduğu görüntü muhtelitşıklığı giderilebilir.

Ağabeyç yüzeylerinde kullanılmak üzere hazırlanan vernikler fiziki, oksidasyon ile kimyevi reaksiyonlar sonucu sertleşme özelliğine iye olup; horda ki şekildedir.

Hazırladığımız sentetik boyayı tüy bırakmayan bir bezle yahut amerikan bezi bezi ile pare kenarlarından dürüstıntı yapmayacak şekilde yüzeye güruhlür. Elan bir poşetle yüzeye vurularak desen verilir.

Poliüretan esaslı, çift kompenentli sararmaz beyaz boya. Bugün kucakinde beyazlığını yitirmez, darbelere ve çiziklere dayanıklı dolgun film oluşturur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *